27
Kvě

Co musí také umět organizátor FINfestu? Rozhodnout se rychle a správně!

Partnery FINfestu buď opravdu dobře známe nebo si je důkladně prověřujeme. Přesto musel jeden z nich končit. A šlo to velmi rychle! Když zjistíte, že Váš partner není tak “košer”, jak se jevil, je třeba se okamžitě rozloučit. Jak to celé proběhlo?

Dotyčný partner byl historicky primárně partnerem sesterské realitní konference REALITYfest. Na doporučení Realitního vzdělávacího institutu, který měl program i partnery primárně u realitní složky na starosti, jsme po prověření souhlasili s tím, že to poprvé v roce 2021 zkusíme. A tak jsme získali nového “malého” realitního partnera. A proběhlo to vlastně OK – alespoň za reality. Pak následovala v dalších letech další vyšší partnerství na dalších ročnících REALITYfestu. Letos to bylo ale jinak…

Pár věcí, které nám partner zamlčel… 

Na samém začátku roku 2024 jsme se domluvili na spolupráci přímo na finanční konferenci FINfest. Netušili jsme, že tento partner (osobně jeho jednatel a společník) plánuje nebývalou masivní kampaň pro nábor amatérských “flipařů”, kterým budou slibovány neskutečné výnosy a partner jim bude své podíly prodávat. A netušili jsme hlavně ani to, že si pan jednatel v minulosti více než pět let “odseděl” za své podvodné aktivity v realitách. A také za vydírání. To byl pro nás (a nejen pro nás) hodně velký šok! 

Nebyla šance na to přijít. Neumíme prolamovat policejní spisy, trestní rejstříky ani bankovní informace. Musíme se spolehnout na veřejné informace, informace od partnera a obvoláme trh. Na temnou minulost a na absolutní nedůvěryhodnost upozornil až online článek Hospodářských novin v pátek 17. 5. 2024. Jelikož nejsme předplatiteli HN, o článku jsme se nepřímo dozvěděli další týden z LinkedIn. Článek HN popsal způsob podnikání, podvody a přílohou byl dokonce rozsudek. Článek také popsal , že kritické příspěvky byly z internetového prostoru odstraňovány. Neměli jsme šanci z nám dostupných zdrojů na nic přijít. Jakmile jsme se ale o problému dozvěděli, začali jsme konat. 

Jde o vyřizování účtů? Kdepak!

Podle prvního dojmu se z LinkedIn potyček jednatele bývalého partnera a oponentů na LinkedInu zdálo, že jde o folklor běžného hašteření na sociálních sítích. Jenže po nastudování rozsudku jsme zjistili, že nikoliv. Aby bylo jasno, samotné obchodování s nemovitostními podíly nikdo neodsuzuje, má mít své místo na slunci. Jde o to, jak se business reálně dělá a jakou reputaci má ten, kdo se takovým obchodům věnuje. 

Žádali jsme o vysvětlení. Nedostali jsme ho.

Bezprostředně po prostudování dostupných informací jsme partnera požádali o vysvětlení. nedostali jsme ho. Prý chystá trestní oznámení na HN i na jednoho ze svých oponentů. A prý by vysvětlení narušilo vyšetřování. Samozřejmě jsme takové “vysvětlení” nepovažovali za vysvětlující a tak jsme obratem partnerovi oznámili, že jej nebudeme s okamžitou platností na webu konference propagovat. Řešení situace nám zabralo od zjištění cca den. Dnes dotahujeme právní oficiality ukončení spolupráce.

Dobrá pověst na prvním místě

FINfest se umí rozloučit. A už to v minulosti ukázal. Prověřování partnerů věnujeme maximální úsilí – ani to ovšem není vždy zárukou toho, že odhalíme vše. Ale pokud odhalíme, okamžitě jednáme. Dobré jméno naší konference je pro nás na prvním místě! A to je doufáme pro všechny ta nejlepší zpráva. 

A je zde ještě jedna dobrá zpráva… máme volné místo pro platinového partnera!:-)